ایرانیان چوب
ایرانیان چوب
آرایشی

7 اشتباه متداول و رایج در آرایش و راه‌حل‌های ساده برای رفع آنها

اشتباهات رایج در آرایش و راه‌های جلوگیری از آنها

آرایش کردن به نوعی هنر به شمار می رود و هر هنری، به دقت و تمرین زیادی نیاز دارد. برخی از اشتباهات رایج در آرایش می تواند نتیجه نهایی آرایش را دچار مشکل کند و از زیبایی آرایش بکاهد. در این مقاله، به بررسی اشتباهات رایج در آرایش و راه های جلوگیری از آنها پرداخته ایم تا با دقت به این موارد آرایشی زیبا داشته باشید و همیشه بدرخشید. همراه ما باشید.

1) انتخاب نامناسب کرم پودر

اشتباه: یکی از اشتباهات رایج در آرایش، انتخاب کرم پودری است که تناسبی با رنگ پوست و نوع پوست شما ندارد. این مسئله باعث می شود چهره شما مصنوعی و غیر طبیعی به نظر آید.

راه‌حل: برای پیشگیری از این مشکل، همیشه در زمان خرید کرم پودر، آن را بر روی خط فک خود تست کنید تا اطمینان پیدا کنید که رنگ کرم پودر تناسب زیادی با رنگ گردن شما دارد. همچنین سعی کنید کرم پودر را بدون تست و به صورت آنلاین خریداری نکنید.

انتخاب اشتباه کرم پودر

2) عدم استفاده از پرایمر

اشتباه: خیلی از افراد در زیر ساز آرایش از پرایمر استفاده نمی کنند. به همین دلیل ماندگاری آرایش کمتر شده و ظاهر آن به هم ریخته می شود.

مطاطب مرتبط با

راه‌حل: استفاده از پرایمر قبل از زدن کرم پودر باعث می شود ماندگاری آرایش شما بیشتر شود و همچنین باعث صاف و یک دست شدن سطح پوست شما می شود.

بهترین پاک کننده صورت

3) استفاده نادرست از کانسیلر

اشتباه: اگر از کانسیلری که با رنگ پوست شما خیلی فرق دارد و یا مقدار زیادی از کانسیلر را بر روی پوست خود استفاده کنید، نتیجه عکس می گیرد و لک های پوست شما بیشتر نمایان می شود.

راه‌حل: کانسیلر را باید به صورتی انتخاب کنید که یک یا دو درجه از کرم پودر شما روشن تر باشد. از کانسیلر باید به صورت نقطه های کوچک بر روی لکه های پوستی استفاده کنید و در ادامه آن را با اسفنج به آرامی پخش کنید.

استفاده نادرست از کانسیلر

4) زیاده‌روی در استفاده از پودر فیکس

اشتباه: اگر بر روی پوست از پودر فیکس زیادی استفاده کنید باعث خشک شدن پوست شده و ظاهری پیر پیدا می کند.

راه‌حل: بهتر است از پودر فیکس در نواحی چرب پوست استفاده کنید. نواحی چرب پوست شامل نواحی T صورت است.

مدل‌های جدید خط چشم فانتزی

5) رژگونه نامناسب

اشتباه: اگر برای رژگونه از رنگ های تند استفاده کنید و با به صورت اشتباه از آن بر روی پوست استفاده کنید. باعث ایجاد چهره ای غیر طبیعی و کارتونی می شود.

راه‌حل: از رژ گونه های با رنگ طبیعی استفاده کنید و آن را با حرکات دایره ای کوچک به طرف بیرون و بالا بر روی گونه های خود بزنید. رنگ رژ گونه را به صورتی انتخاب کنید که تناژ خوبی با پوست شما داشته باشد.

استفاده نادرست از رژ گونه

6) عدم توجه به خط ابرو

اشتباه: اگر ابرو ها به درستی فرم دهی نشود و یا زیاد از حد پر شود ظاهر کلی آرایش شما را خراب می کند و از جذابیت چهره شما می کاهد.

راه‌حل: برای ابرو های خود از مداد یا ژل ابروی استفاده کنید که رنگی مشابه با ابرو های خودتان داشته باشد. ابرو ها را باید به صورت طبیعی و ملایم پر کنید. بر روی ابرو های خود خط های سخت و تیره نکشید.

7) استفاده نادرست از ریمل

اشتباه: در استفاده از ریمل زیاده روی نکنید. زیرا باعث می شود مژه ها به هم چسبیده و ریمل روی آن ها گوله شود. این اتفاق ظاهر آرایش شما را به هم می ریزد.

راه‌حل: برای جلوگیری از این مشکل از ریمل های با کیفیت و با برس مناسب استفاده کنید. مژه ها را باید به آرامی از پایین به سمت نوک مژه ها ریمل بزنید. همچنین می توانید در انتهای کار از شانه مژه برای برای جدا کردن مژه ها از یک دیگر استفاده کنید.

استفاده نادرست از ریمل

نتیجه‌گیری اشتباهات رایج در آرایش

با انجام ندارد اشتباهات بالا در آرایش و توجه به راهنمایی های ذکر شده، می توانید همیشه آرایشی زیبا و طبیعی داشته باشید. تمرین و توجه به نکات و ریزه کاری ها کلید موفقیت در آرایش های روزانه است و باعث می شود به مرور آرایش زیبایی روی صورت خود انجام دهید.

اگر دوست دارید آرایش حرفه ای را بیاموزید، می توانید در دسته بندی آرایش صورت از سایت والارویا مقالات زیادی را درباره راه و روش های آرایش مطالعه کنید. در این صفحه مطالب زیادی قرار داده ایم که کمک زیادی به آموزش روش های آرایش می کند.

راهکارهای مراقبت از موهای فر

تبلیغات

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا