ایرانیان چوب
ایرانیان چوب
پابند

رقص ظرافت بر روی مچ پا؛ پابند، زیورآلاتی برای درخشش بیشتر بانوان

زینتی دیرینه با داستانی جذاب

پابندهای زنانه، زینت‌بخش قدم‌های شما

انسان ها برای اولین بار دست کم 120 هزار سال پیش ساخت جواهرات را آغاز کردند، اگرچه در آن زمان این گردنبندها صدفی ساده بودند. این بدان معناست که انسان‌ها مدت‌ها قبل از اینکه بفهمیم حیوانات را اهلی کنیم، جواهرات درست می‌کردند! استفاده از پابند به دوران باستان باز می‌گردد. شواهد نشان می‌دهد که زنان در مصر باستان، هند، یونان و روم از پابند به عنوان زینتی برای پاهای خود استفاده می‌کرده‌اند. جنس پابندها در آن زمان از فلزات مختلفی مانند طلا، نقره، برنج و مس بوده و گاه با سنگ‌های قیمتی و تزئینات مختلف آراسته می‌شدند.

نیازی به گفتن نیست که ما گونه ای هستیم که به شدت به ظاهر خود اهمیت می دهیم. برای صدها هزار سال، ما درک کرده‌ایم که چگونه یک نوار بافته ساده دور گردن یا مچ دست ما می‌تواند تاثیر زیادی روی لباس ما بگذارد. به همین دلیل است که زنان در دوران بابل و مصر باستان عادت به پوشیدن خلخال داشتند.

پابند، که به نام خلخال نیز شناخته می‌شود، از دیرباز زینتی محبوب در میان بانوان بوده است. این زیورآلات زیبا که در فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلف قدمتی دیرینه دارد، نه تنها زیبایی منحصر به فردی به پاها می‌بخشد، بلکه حامل داستان‌ها و رمز و رازهای بسیاری نیز است.

 

 

مطاطب مرتبط با

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا